UV dezinfekce vzduchu versus UV dezinfekce povrchů

Dezinfekce nastává v okamžiku působení tohoto záření na mikroorganismy, které v důsledku narušení buněčných struktur rychle hynou. Používá se všude tam, kde je potřeba zajistit a garantovat kontinuální dezinfekci vzduchu nebo se chránit proti virové nákaze. Toto je jedna z velkých výhod proti přímo zářícím germicidním zářičům. Díky uzavřené konstrukci může dále probíhat dezinfekce vzduchu i za přítomnosti osob.

Stále častěji přicházíme do sporu přímých a nepřímých germicidních zářičů, proto jsme se rozhodli věnovat této problematice alespoň jeden krátký článek.

Germicidní záření

UVC záření o vlnové délce 253,7 nm je neviditelné. Právě toto záření v spektru UV-C způsobuje uhynutí mikroorganizmů a to tak, že dojde k narušení jejich DNA a následně k jejich destrukci. Modré světlo, které produkují germicidní zářiče je pouze vedlejším produktem. Táto část spektra není nebezpečná.

Germicidní záření neprochází matnými nebo neprůhlednými materiály a ani obyčejným sklem. Tímto tvoří pro germicidní záření spolehlivou překážku. Prochází pouze čirým křemenným sklem. Všechna účinná zařízení musí obsahovat toto sklo. Toto je jedna z mnoha proměnných, která odlišuje nekvalitní zařízení od kvalitních.

Germicidní zářiče s přímým zářením

Germicidní lampy přímého účinku (záření) jsou určeny ke zvýšení a udržení úrovně mikrobiologické čistoty místností. Používání germicidních lamp přímého účinku je jednou z nejúčinnějších metod dezinfekce. Tato zařízení vyzařují UV-C záření s vlnovou délkou 253,7 nm, která nevratně deaktivuje bakterie, viry, plísně, houby apod. Vzhledem k vysoké účinnosti působení germicidních lamp jsou tyto lampy využívány všude tam, kde je vyžadována vysoká úroveň mikrobiologické čistoty a na její udržení závisí jakost služeb a bezpečnost pacientů a personálu.

Tyto germicidní zářiče se používají rozsáhle ve zdravotnických zařízeních např. v operačních sálech, kde je nutné prostor sterilizovat před zákrokem. Jejich účinnost je vysoká, avšak pro používání v prostorách rušných ztrácí svou účinnost, jelikož fungují pouze za nepřítomnosti člověka.

Germicidní lampy s nepřímým zářením UVETTA

Jsou zařízení sloužící na dezinfekci použitím ultrafialového záření speciální části UV záření, a to záření o vlnové délce 253,7 nm. Germicidní zářiče řady UVETTA ® jsou testované a ověřené akreditovanou zkušební laboratoří na EMC a LVD testy. Jejich použití a účinnost jsou ověřené dlouhodobými zkušenostmi přímo z praxe. Při jejich správném použití nemůže dojít k nežádoucím expozicím UVC záření. Jedná se totiž o uzavřenou konstrukci a k hubení virů dochází uvnitř komory. Naše zařízení jsou rovněž testovány mikrobiologickou laboratoří na účinnost přístroje.

Doporučená použití

Kanceláře, čekárny, chodby, ordinace lékařů, vstupní haly, kadeřnictví, obchody, sklady, kulturní sály, operační sály, vyšetřovny, byty, banky, pojišťovny, stravovací zařízení.

local_shippingDoprava zdarma Po celé ČR nad 2500 Kč
verified_userOvěřený produkt 500+ prodaných zářičů
kvalitaZaručená kvalita Výroba z kvalitních materiálů