Dezinfekce vzduchu

UV dezinfekce je metoda bez použití chemikálií, která používá krátko-vlnové ultrafialové (UV-C) záření k ničení či inaktivaci mikroorganismů narušením jejich DNA. Zanechají se bez schopnosti provádět životně důležité funkce jako je reprodukce.

Germicidní lampy s nepřímým zářením UVETTA

Jsou zařízení sloužící na dezinfekci použitím ultrafialového záření speciální části UV záření, a to záření o vlnové délce 253,7 nm.

Germicidní zářiče řady UVETTA ® jsou testované a ověřené akreditovanou zkušební laboratoří na EMC a LVD testy. Jejich použití a účinnost jsou ověřené dlouhodobými zkušenostmi přímo z praxe. Při jejich správném použití nemůže dojít k nežádoucím expozicím UVC záření.

Germicidní záření

UVC záření o vlnové délce 253,7 nm je neviditelné. Právě toto záření v spektru UV-C způsobuje uhynutí mikroorganizmů a to tak, že dojde k narušení jejich DNA a následně k jejich destrukci. Modré světlo, které produkují germicidní zářiče je pouze vedlejším produktem. Táto část spektra není nebezpečná.

Germicidní záření neprochází matnými nebo neprůhlednými materiály a ani obyčejným sklem. Tímto tvoří pro germicidní záření spolehlivou překážku. Prochází pouze čirým křemenným sklem.

Doporučená použití

Kanceláře, čekárny, chodby, ordinace lékařů, vstupní haly, kadeřnictví, obchody, sklady, kulturní sály, operační sály, vyšetřovny, byty.

Dezinfekce nastává v okamžiku působení tohoto záření na mikroorganismy, které v důsledku narušení buněčných struktur rychle hynou. Používá se všude tam, kde je potřeba zajistit a garantovat kontinuální dezinfekci vzduchu nebo se chránit proti virové nákaze. Toto je jedna z velkých výhod proti přímo zářícím germicidním zářičům. Díky uzavřené konstrukci může dále probíhat dezinfekce vzduchu i za přítomnosti osob.

local_shippingDoprava zdarma Po celé ČR nad 2500 Kč
verified_userOvěřený produkt 500+ prodaných zářičů
kvalitaZaručená kvalita Výroba z kvalitních materiálů