Dezinfekce povrchů

UV dezinfekce (také známá jako uv ozařování) je metoda bez chemikálií, která používá krátko-vlnové ultrafialové (UV-C) světlo k ničení či inaktivaci mikroorganismů narušením jejich DNA. Zanechají se bez schopnosti provádět životně důležité funkce jako je reprodukce.

Covid-19

Germicidní lampy s přímým zářením

Germicidní lampy přímého účinku (záření) jsou určeny ke zvýšení a udržení úrovně mikrobiologické čistoty místností. Používání germicidních lamp přímého účinku je jednou z nejúčinnějších metod dezinfekce. Tato zařízení vyzařují UV-C záření s vlnovou délkou 253,7 nm, která nevratně deaktivuje bakterie, viry, plísně, houby apod. Vzhledem k vysoké účinnosti působení germicidních lamp jsou tyto lampy využívány všude tam, kde je vyžadována vysoká úroveň mikrobiologické čistoty a na její udržení závisí jakost služeb a bezpečnost pacientů a personálu.

Tyto germicidní zářiče se používají rozsáhle ve zdravotnických zařízeních např. v operačních sálech, kde je nutné prostor sterilizovat před zákrokem. Jejich účinnost je vysoká, avšak pro používání v prostorách rušných ztrácí svou účinnost, jelikož fungují pouze za nepřítomnosti člověka.

Příklad: Jestliže se nacházejí 2 osoby ve stejné místnosti a jedna z nich je infikovaná, kontaminuje prostor a druhá osoba je kontaminaci plně vystavena. Až po opuštění těchto prostor se pomocí germicidního zářiče místnost dezinfikuje a je kontaminace zbavena, je tedy nově příchozí neinfikovaná osoba chráněna. Jestliže se zde opět vyskytne infekce, neinfikovaná osoba je infekci vystavena bez ochrany.

local_shippingDoprava zdarma Po celé ČR nad 2500 Kč
verified_userOvěřený produkt 500+ prodaných zářičů
kvalitaZaručená kvalita Výroba z kvalitních materiálů