Dezinfekce povrchů

UV dezinfekce (také známá jako uv ozařování) je metoda bez chemikálií, která používá krátko-vlnové ultrafialové (UV-C) světlo k ničení či inaktivaci mikroorganismů narušením jejich DNA. Zanechají se bez schopnosti provádět životně důležité funkce jako je reprodukce.

Covid-19

Germicidní lampy s přímým zářením

Germicidní lampy přímého účinku (záření) jsou určeny ke zvýšení a udržení úrovně mikrobiologické čistoty místností. Používání germicidních lamp přímého účinku je jednou z nejúčinnějších metod dezinfekce. Tato zařízení vyzařují UV-C záření s vlnovou délkou 253,7 nm, která nevratně deaktivuje bakterie, viry, plísně, houby apod. Vzhledem k vysoké účinnosti působení germicidních lamp jsou tyto lampy využívány všude tam, kde je vyžadována vysoká úroveň mikrobiologické čistoty a na její udržení závisí jakost služeb a bezpečnost pacientů a personálu.

Tyto germicidní zářiče se používají rozsáhle ve zdravotnických zařízeních např. v operačních sálech, kde je nutné prostor sterilizovat před zákrokem. Jejich účinnost je vysoká, avšak pro používání v prostorách rušných ztrácí svou účinnost, jelikož fungují pouze za nepřítomnosti člověka.

Příklad: Jestliže se nacházejí 2 osoby ve stejné místnosti a jedna z nich je infikovaná, kontaminuje prostor a druhá osoba je kontaminaci plně vystavena. Až po opuštění těchto prostor se pomocí germicidního zářiče místnost dezinfikuje a je kontaminace zbavena, je tedy nově příchozí neinfikovaná osoba chráněna. Jestliže se zde opět vyskytne infekce, neinfikovaná osoba je infekci vystavena bez ochrany.

DopravaDoprava zdarma Po celé ČR nad 2500 Kč
OvěřenýOvěřený produkt 300+ prodaných zářičů
kvalitaZaručená kvalita Výroba z kvalitních materiálů